Nauka jazdy

Jak zwiększyć swoje szanse na zdanie egzaminu na prawo jazdy?

Najlepiej zdać egzamin na prawo jazdy już za pierwszym razem. Wbrew pozorom, to wcale nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać, oczywiście, przy założeniu, że szkolenie nastąpiło z dobrą szkołą nauki jazdy. Jak wobec tego można poprawić swoje szansy na zdanie egzaminu?
Musisz pamiętać o tym, by do egzaminu właściwie się przygotować, co oznacza jednak nie tylko powtórkę wszystkich ważnych zasad, ale również całkowicie inne kwestie.

Profesjonalna nauka jazdy

Pamiętaj o tym, żeby założyć miękkie i wygodne obuwie, dzięki któremu dobrze „wyczujesz” samochód – nigdy nie zakładaj klapek i butów na obcasie. Gdy nosisz okulary do jazdy, miej je przy sobie. Gdy nosisz soczewki kontaktowe, zabierz na wszelki wypadek okulary, gdy okaże się, że coś stanie się z soczewką.

Oczywiście, nie zapominaj również o dokumentach potrzebnych do zdania egzaminu – najważniejszy to dowód osobisty, ponieważ bez niego nie możesz go rozpocząć.

Gdy jesteś już na miejscu i wejdziesz do samochodu, poświęć czas na to, aby dobrze ustawić fotel i luterka. Jest to twój obowiązek jako osoby egzaminowanej, dlatego nie zapomnij o tym – w stresie może przydarzyć się, że nie pamiętamy o podstawach.

Wtedy, gdy wyjeżdżasz na miasto, pamiętaj też o tym, żeby przez cały czas reagować na polecenia egzaminatora i obserwować drogę. Korzystaj w tym czasie z luterek i rozglądaj się. Możesz również głośno czytać znaki oraz omawiać zasady, naturalnie, pod warunkiem, że znasz je perfekcyjnie, aby nie okazało się, że popełnisz kardynalny błąd, który może kosztować cię niezdanie egzaminu.

Przewiduj zagrożenia na drodze, na przykład:

  • gdy do przejścia zbliża się pieszy, zawsze zatrzymaj się i przepuść go
  • hamuj w odpowiednim momencie, a nie na ostatnią chwilę
  • gdy słyszysz, że zbliża się pojazd uprzywilejowany, ustąp mu miejsca

Oczywiście, najlepszym sposobem na podwyższenie szansy na zdanie egzaminu na prawo jazdy jest wybranie dobrej szkoły o wysokiej zdawalności, co daje świadectwo jakości jej kształcenia.

L WAWA – nauka jazdy – Warszawa – zapisz się na szkolenie z nami już teraz!