PRZED KURSEM

KROK 1 - ZRÓB BADANIA LEKARSKIE

Przed rozpoczęciem kursu powinieneś wykonać badanie lekarskie. Badanie lekarskie musi być wykonane u lekarza, który ma uprawnienia do wystawiania zaświadczeń dla kierujących pojazdami. Możesz skorzystać z naszego lekarza, w tym celu prosimy o kontakt z biurem (tel. 790-456-111) lub wizytę w biurze.

KROK 2 - WIZYTA W URZĘDZIE - WYROBIENIE PKK

Po zrobieniu badań lekarskich i otrzymaniu zaświadczenia lekarskiego udajemy się do Urzędu (najlepiej w miejscu naszego zameldowania). Do Urzędu (wydział komunikacji) udajemy się w celu wyrobienia PKK (Profil Kandydata na Kierowcę). Do wyrobienia PKK potrzebujemy: - zaświadczenie lekarskie - jedno zdjęcie W zamian (nieodpłatnie) zostaje nam nadany numer PKK. Numer PKK możemy także wyrobić w "nie swoim" Urzędzie. Do tego będziemy potrzebowali także badanie lekarskie i zdjęcie, natomiast w tym wypadku trzeba poprosić Urząd o wysłanie dokumentów do naszego Urzędu właściwego i poczekanie (zazwyczaj ok 2 tygodni) na odesłanie numeru PKK.

KROK 3 - WIZYTA W OŚRODKU SZKOLENIA KIEROWCÓW L WAWA :)

Jeśli posiadasz już numer PKK, to znaczy że możesz się zapisać na kurs. Wybierz rodzaj kursu i termin, który Ci najbardziej pasuje. Wyślij formularz, zadzwoń do biura (tel. 790-456-111) lub odwiedź nas w godzinach otwarcia biura.

KROK 4 - SZKOLENIE TEORETYCZNE I PRAKTYCZNE

Kolejnym etapem jest szkolenie: Na początek zajęcia teoretyczne, w wersji stacjonarnej lub e-learningowej ("teoria w domu"). Następnie zajęcia praktyczne, na których uczysz się techniki kierowania, obsługi pojazdu, zachowania na drodze i wykonywania manewrów.

KROK 5 - EGZAMIN WEWNĘTRZNY W L WAWA

Na koniec szkolenia obowiązkowo w każdym Ośrodku Szkolenia Kierowców powinien być zrobiony egzamin wewnętrzny. Egzamin wewnętrzny teoretyczny przeprowadzony powinien zostać przy komputerze w formie testu identycznego jak na egzaminie państwowym, to samo tyczy się egzaminu wewnętrznego praktycznego. Obejmuje on taki sam zakres zadań jak na egzaminie państwowym. Pozytywny wynik z części praktycznej i teoretycznej egzaminu wewnętrznego stwierdza posiadanie przez osobę szkoloną odpowiednich umiejętności do przystąpienia do egzaminu państwowego. Instruktor prowadzący osobę na kursie potwierdza swoim podpisem i pieczątką na karcie zajęć posiadanie odpowiednich umiejętności i pozwala osobie przystąpić do egzaminu państwowego.

KROK 6 - EGZAMIN PRAKTYCZNY W WORD

Ostatnim etapem jest wybranie ośrodka egzaminowania. W Warszawie mamy do wyboru 3 ośrodki egzaminowania: WORD Bemowo (ul. Powstańców Śląskich 127) WORD Odlewnicza ul. Odlewnicza 8 WORD Okęcie ul. Radarowa 1. Znasz już zasady egzaminu państwowego, bo opisaliśmy je w poprzednich krokach. Najpierw egzamin teoretyczny w formie testu przy komputerze, następnie egzamin praktyczny na placu manewrowym i w ruchu miejskim. Pozytywne wyniki egzaminów powodują, że uzyskujesz upragnione prawo jazdy :) Powodzenia!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

DANE DO PRZELEWU

KURS: Możesz opłacić przelewem na konto podane poniżej lub zapłacić gotówką w naszym biurze.

DOSZKALANIA: płatność powinna nastąpić 24 godziny przed planowanymi jazdami.

Dane do przelewu: Ośrodek Szkolenia Kierowców L WAWA 06 1140 2004 0000 3602 7575 0591 (w tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska)

PŁATNOŚĆ RATALNA

-I wpłata przy zapisie na kurs - min. 500zł

II wpłata do 10 godziny zajęć praktycznych - pozostała kwota. Raty są nieoprocentowane:)

GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?

Z kursantami umawiamy się na jazdy po biurem szkoły:)

JAKIMI AUTAMI JEŹDZIMY?

Jeździmy nowymi samochodami (roczniki 2015 i 2016) zgodnymi z samochodami egzaminacyjnymi w warszawskich WORD-ach. (Nowy Hyundai i20). Z racji, iż cenimy jakoś i wygodę, większość naszych samochody jest w wyposażeniu COMFORT, czyli w wyposażeniu lepszym niż samochody egzaminacyjne.